Gizlilik Politikası

I. BASEFY BİLİŞİM HİZMETLERİ A.Ş. (“BASEFY”) tarafından işletilen Basefy isimli mobil uygulamayı (“Mobil Uygulama”) herhangi bir şekilde ziyaret eden ve/veya kullanan kişilere (“Kullanıcı”) daha iyi hizmet verebilmek amacıyla bazı kişisel bilgiler (isim, yaş, e-posta adresi, vb.) talep edilmektedir. Mobil Uygulama ile toplanan bu veriler; kampanya çalışmaları veya Kullanıcı’nın hesabına yönelik özel promosyon faaliyetlerinin yapılabilmesi için Mobil Uygulama bünyesinde kullanılmaktadır. Kişisel bilgiler haricinde; Mobil Uygulama üzerinden yapılan işlemlere ait istatistiksel veriler analiz edilmekte ve saklanmaktadır.

II. Basefy Mobil Uygulaması, kullanıcının uygulamayı sağlıklı şekilde kullanabilmesi için bazı telefon izinlerine ihtiyaç duyar. Ürün oluştururken, ürünün fotoğraflarını çekmek için Kamera izinleri, galeriden fotoğraf eklemek için dosyalara erişim izinleri, ürünün konum bilgisi için Lokasyon izinleri, kayıt olurken ise Hesap Bilgileri izinleri kullanılmakta olup, bu izinler aracılığıyla elde edilen bilgiler I. Madde’de belirtildiği şekilde kullanılmaktadır.

III. BASEFY, üyelik formları ile kendisine iletilen bilgileri, faaliyet dışı hiçbir amaçla kullanmamakta ve satmamaktadır.

IV. Mobil Uygulama içeriğinde Google Analytics’in Yeniden Pazarlama & Demografi ve İlgi Alanı Raporlaması özellikleri kullanılmaktadır. Reklam ayarları kullanılarak Görüntülü Reklamcılık için Google Analytics’in kapsamı dışında kalabilir ve Google Görüntülü Reklam Ağı reklamları özelleştirilebilir. Google Analytics ile sağlanan demografik bilgiler, Platform’u ve varsa Platform üzerinden verilen reklamları, Kullanıcıların ilgi alanlarına göre özelleştirmek için kullanılmaktadır. İşbu bilgiler, hedef kitle çalışmalarında kullanılırken diğer Kullanıcılara ait bilgilerle birlikte olmak üzere reklam yayıncıları ile paylaşılabilir. Bu bilgiler herhangi bir şekilde kişisel bilgi (isim, soyadı, T.C Kimlik No, cinsiyet, yaş vb.) içermeyip, grup olarak Kullanıcı eğilimleri ile ilgili çalışmalar yapmak ve hedef kitleyi derlemek etmek amacıyla kullanılmaktadır. İşbu Kullanım Sözleşmesi’ni kabul edilmesiyle, anonim bilgilerin reklam yayıncıları ile reklam ve tanıtım amacıyla paylaşılmasına onay verilmektedir.

V. Kullanıcıların Platforma geçmişte yaptığı ziyaretleri temel alarak reklamlarla ilgili bilgi toplamak, reklamları optimize etmek ve yayınlamak üzere Mobil Uygulama tarafından ve Google dahil üçüncü taraf sağlayıcılarca birinci taraf çerezler ile üçüncü taraf çerezler

VI. Kişisel Kullanıcı bilgileri, ancak resmi makamlarca talep edilmesi halinde ve yürürlükteki emredici mevzuat hükümleri gereğince açıklama yapmak zorunda olunduğu durumlarda resmi makamlara açıklanacaktır.

VII. Kullanıcı, Internet Sitesi üzerinden satın alım esnasında kullandığı kredi kartı bilgilerinin, BASEFY tarafından anlaşmaya vardığı üçüncü kişi ödeme sistemleri, finansal aracı kurumlar/bankalar nezdinde saklanabilmesine onay vermektedir. Söz konusu onay, kredi kartı bilgilerinin üçüncü kişi ödeme sistemlerince saklanması için gerekli olan yazılı onay yerine geçer. Kullanıcı kendisine ait kredi kartı bilgilerinin BASEFY’nin anlaşmaya vardığı üçüncü kişi ödeme sistemlerince saklanmasını açıkça reddettiğini BASEFY’ye yazılı olarak bildirmesi halinde, bu bilgiler ödeme sistemleri üzerinde saklanmaz.

VIII. Kullanıcılar, gönderilen ticari iletilerde belirtilen yöntemi kullanarak ticari ileti gönderim listesinden her zaman çıkış yapma hakkına sahiptirler.